Bårdlund Advokatfirma

Ring Veibeskrivelse Nettsted Kontakt bedriften

Bårdlund Advokatfirma Sterk faglig kompetanse og bred erfaring skal gi et godt resultat!

BISTANDSADVOKATENS ROLLE NÅR PÅRØRENDE STÅR I EN KREVENDE SITUASJONAvisa Nidaros omtaler i dag en sak der Renate og Ken-...
25/09/2026

BISTANDSADVOKATENS ROLLE NÅR PÅRØRENDE STÅR I EN KREVENDE SITUASJON

Avisa Nidaros omtaler i dag en sak der Renate og Ken-Jøran Kvitvik forteller om en vanskelig beskjed fra politiet, og om belastningen ved å stå som pårørende i en alvorlig og uavklart sak.

Bårdlund Advokatfirma bistår de pårørende i saken.

Å være pårørende når et dødsfall eller en alvorlig hendelse er gjenstand for politiets behandling, kan være svært krevende. I tillegg til sorg, usikkerhet og behovet for svar kan det være vanskelig å orientere seg om hvilke rettigheter man har, hvordan etterforskningen foregår og hvilke muligheter som finnes dersom man mener at sentrale spørsmål ikke er tilstrekkelig belyst.

Bistandsadvokatens oppgave er å ivareta klientens rettigheter og interesser gjennom prosessen. Det innebærer blant annet å bidra til at klienten får nødvendig informasjon, å følge opp kontakten med politi og påtalemyndighet og, når det er grunnlag for det, å stille spørsmål ved saksbehandlingen eller be om at bestemte forhold undersøkes nærmere - slik vi har gjort i denne saken.

For pårørende kan det ha stor betydning å ha en profesjonell representant som kan håndtere de juridiske spørsmålene og kontakten med myndighetene i en situasjon som ellers kan være både følelsesmessig og praktisk belastende.

Av hensyn til de involverte og vår taushets- og fortrolighetsplikt kommenterer vi ikke nærmere de konkrete forholdene i saken utover det som allerede fremgår av den offentlige medieomtalen.

Les gjerne saken. Alle som har abonnent blant annet på Nordlys og Fremover (og Nidaros), kan logge inn og lese saken via lenken nedenfor:

Foreldrene føler seg lurt. – Vi er ikke enige i at vi har gjort det i denne saken, svarer politiet.

Nye visittkort på plass hos Bårdlund Advokatfirma! 😃Det er hyggelig når også de små tingene kommer på plass - nå ligger ...
24/09/2026

Nye visittkort på plass hos Bårdlund Advokatfirma! 😃

Det er hyggelig når også de små tingene kommer på plass - nå ligger nye visittkort klare på kontoret.

Hos oss skal det være enkelt å ta kontakt. Juridiske spørsmål oppstår ofte i situasjoner som allerede er krevende nok, og vi er opptatt av at klientene våre skal bli møtt på en trygg, ordentlig og personlig måte.

Du er derfor velkommen til å ta kontakt eller komme innom for en uforpliktende første prat om saken din og om vi kan bistå. Hos oss er det lave skuldre, trivelige og varme omgivelser og rom for å forklare hva saken faktisk gjelder. Samtidig er den juridiske bistanden faglig solid, effektiv og tilpasset den enkelte klient og den enkelte sak.

Vi bistår innen en rekke rettsområder, blant annet arverett, dødsboskifte, ektefelleskifte og samboeroppgjør, arbeidsrett, barnerett og familierett, fast eiendom, avtale- og kontraktsrett, strafferett og bistandsadvokatoppdrag, utlendingsrett, tvisteløsning og prosedyre, samt saker der det kan være aktuelt med fri rettshjelp.

Advokat Roar Bårdlund har flere tiårs erfaring som advokat og som fast bostyrer for tingretten. Gjennom årene har han håndtert et stort antall konkursbo og dødsbo, og har omfattende erfaring med blant annet insolvens, skifte, arv og generasjonsskifte. Han har også bred erfaring med rådgivning, forhandlinger og rettslige prosesser. Den lange og allsidige erfaringen gir en faglig tyngde og praktisk trygghet som er særlig verdifull når sakene er komplekse eller mye står på spill.

Advokatfullmektig Inger Marie Holm har mastergrad i rettsvitenskap, doktorgrad i sosiologi og mange års erfaring fra forskning, akademia og ledelse. Hun tilfører firmaet bred samfunnsfaglig erfaring og legger særlig vekt på grundighet, rettssikkerhet og trygg og tydelig kommunikasjon.

Noen saker kan løses med et godt råd tidlig. Andre krever forhandlinger, kontakt med offentlige myndigheter eller behandling i domstolene. Uansett starter det samme sted: med å få oversikt over saken og finne ut hva som er den beste veien videre.

Velkommen til Bårdlund Advokatfirma, og ta gjerne med et visittkort på veien. 😊

Følg gjerne med på denne interessante saken vi jobber med for tiden med i vår rolle som bistandsadvokat: 🥰 https://www.f...
23/09/2026

Følg gjerne med på denne interessante saken vi jobber med for tiden med i vår rolle som bistandsadvokat: 🥰 https://www.facebook.com/share/1FFfHRFprr/?mibextid=wwXIfr

Familien har engasjert en privatetterforsker for å prøve å komme til bunns i hva som skjedde da sønnen Jørgen Kvitvik (25) døde i Trondheim. Det er bare ett problem.

www.bkco.no
01/09/2026

www.bkco.no

Med engasjement for landsdelen – juridisk bistand i Tromsø og Nord-Norge siden 1998. Ta kontakt for en uforpliktende samtale.

En hyggelig melding i Aktørportalen:  Frifinnelse for en av våre klienter! 😃Dommen er tydelig og grundig begrunnet, og v...
12/08/2026

En hyggelig melding i Aktørportalen:

Frifinnelse for en av våre klienter! 😃

Dommen er tydelig og grundig begrunnet, og viser at sentrale deler av forsvarerens argumentasjon førte frem. Retten fant etter en samlet vurdering av bevisene at vilkårene for straff ikke var oppfylt.

Tiltaltes nærstående, som fulgte saken fra rettssalen, ga etterpå uttrykk for at de var særlig imponert over forsvarer Roar Bårdlund sin prosedyre - som inkluderte slagkraftige argumenter bygget på faktum og logiske slutninger, kombinert med presise spørsmål til vitnene.

For oss i Bårdlund Advokatfirma er dette samtidig en påminnelse om noe helt grunnleggende i straffeprosessen: D er påtalemyndigheten som skal bevise skyld. Er bevisene ikke tilstrekkelige, skal tiltalte frifinnes.

Denne gangen førte forsvarets argumentasjon frem, og klienten ble frifunnet. 😊

Bårdlund Advokatfirma bistår de etterlatte etter Jørgen Kvitvik, som ble funnet død i kanalen i Trondheim for nesten to ...
29/07/2026

Bårdlund Advokatfirma bistår de etterlatte etter Jørgen Kvitvik, som ble funnet død i kanalen i Trondheim for nesten to år siden. På deres vegne er saken påklaget til Riksadvokaten med anmodning om supplerende etterforskning.

I denne saken forteller Jørgens foreldre og samboer om tapet, kampen for svar og hvordan manglende tillit til politiets behandling har gjort sorgprosessen enda tyngre.

Les saken i Nidaros:

Sorgen over Jørgen må vente. Når politiet i Trondheim svikter prøver de å finne svar selv, sier hans nærmeste.

NÅR EN HENLEGGELSE MÅ PRØVES PÅ ØVERSTE NIVÅPå vegne av etterlatte har vi hos Bårdlund Advokatfirma nettopp sendt en kla...
28/07/2026

NÅR EN HENLEGGELSE MÅ PRØVES PÅ ØVERSTE NIVÅ

På vegne av etterlatte har vi hos Bårdlund Advokatfirma nettopp sendt en klage på henleggelse til Riksadvokaten med anmodning om supplerende etterforskning i en alvorlig sak som sterkt berører pårørende.

Refleksjoner jeg har gjort meg i den forbindelse er at for pårørende kan en slik klage dreie seg om noe langt mer enn formell overprøving av et påtalevedtak.

Klagen kan blant annet være et forsøk på å få belyst ubesvarte spørsmål om hva som skjedde med et menneske de pårørende sårt savner og er uendelig glad i.

Særlig når pårørende opplever at sentrale etterforskningsskritt ikke er tilstrekkelig undersøkt, og at tilliten til den tidligere behandlingen av saken er svekket, kan en klage bli viktig. Når spørsmål blir stående ubesvart, blir gjerne behovet for juridisk bistand betydelig.

De pårørende står i en svært belastende livssituasjon, samtidig som de må forholde seg til omfattende dokumenter, tekniske vurderinger og straffeprosessuelle regler. Bistandsadvokatens oppgave blir da å ivareta deres rettslige interesser og bidra til at spørsmål og innvendinger blir formulert presist og prøvd på en reell måte.

Men en klage kan selvsagt aldri gjøre de pårørendes tap mindre. En grundig ny vurdering kan likevel bidra til å bringe saken nærmere et svar, og gi de etterlatte et bedre grunnlag for bearbeidelse og ro videre i livet.

Etter min mening handler rettssikkerhet derfor også om at alvorlige avgjørelser skal tåle grundig overprøving, slik Riksadvokaten skal bidra til.

Har du mottatt en anklage om fusk, eller står du i en skikkethetssak ved UiT?For de fleste studenter er dette en situasj...
18/07/2026

Har du mottatt en anklage om fusk, eller står du i en skikkethetssak ved UiT?

For de fleste studenter er dette en situasjon de aldri hadde forestilt seg å havne i. Konsekvensene kan være betydelige - både for studiet, fremtidige yrkesmuligheter og den personlige belastningen en slik sak kan medføre. 🥰

Som advokatfullmektig i Bårdlund Advokatfirma i Tromsø bistår jeg studenter i saker om blant annet påstått fusk og skikkethetsvurderinger.

Jeg er opptatt av grundig saksforberedelse, tydelige juridiske råd og trygg prosess. Jeg arbeider under veiledning av en erfaren og ansvarlig prinsipal, Roar Bårdlund, som kvalitetssikrer mitt arbeid.

I rollen som advokatfullmektig legger jeg vekt på å være lyttende, engasjert og profesjonell, og på å tilpasse kommunikasjonen til den enkelte klients behov.

Min bakgrunn er noe uvanlig for en advokatfullmektig. I tillegg til master i rettsvitenskap har jeg doktorgrad i sosiologi, og har i en årrekke arbeidet med forskning, undervisning, administrasjon og ledelse ved UiT, både ved Helsefak og HSL-fakultetet.

Denne erfaringen har gitt meg inngående kjennskap til universitetets organisering og beslutningsprosesser. Jeg har også opparbeidet inngående kjennskap til det rettslige rammeverket som regulerer slike saker, herunder universitets- og høyskoleloven med tilhørende forskrifter, forvaltningsloven, Grunnloven og EMK.

Jeg vet hvor mye arbeid, tid og engasjement som ligger bak en utdanning, og hvor alvorlige konsekvensene kan bli dersom studieprogresjonen eller muligheten til å fullføre studiet settes i fare. 🥰

Har du mottatt varsel om fusk, står overfor en skikkethetssak eller trenger juridisk bistand i en studiesak, er du velkommen til å ta kontakt for en uforpliktende samtale om hvordan saken kan vurderes juridisk og hvilke rettigheter du har.

Bårdlund Advokatfirma holder til i sentrale og trivelige lokaler i 5. etasje på Roald Amundsens plass 1, midt i Tromsø sentrum.

Adresse

Roald Amundsens Plass 1
Tromsø
9008

Åpningstider

Mandag 09:00 - 16:00
Tirsdag 09:00 - 16:00
Onsdag 09:00 - 16:00
Torsdag 09:00 - 16:00
Fredag 09:00 - 16:00

Telefon

+4777661440

Varslinger

Bli den første som får vite det: Vi sender deg en e-post når Bårdlund Advokatfirma legger ut nyheter og kampanjer. E-postadressen din brukes ikke til noe annet formål, og du kan melde deg av når som helst.

Kontakt Bedriften

Send en melding til Bårdlund Advokatfirma:

Snarveier

Del